Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Asigurare de sanatate PFA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Asigurare de sanatate PFA

Sunt traducator (PFA), dar sunt si angajata la o companie care plateste pentru mine asigurarea CASS. Mi s-a aspus ca, in pofida acestui fapt, trebuie sa platesc asigurarea de sanatate si ca PFA. Asta am si facut. Totusi, as vrea sa stiu daca e legal sa platesc de 2 ori?
Imi pare rau, dar eu nu pot sa-ti dau nici un raspuns - nu ma pricep. Bunicul din ce are venituri? Sanatatea se plateste 6,5% din venituri, daca ti-au cerut 43 mil. pe un singur an ... Poate astia 43 mil. erau pe mai multi ani ...
Cel mai bine ar fi sa postezi la o alta rubrica, incearca la "Raspunsuri in comunitate", este posibil ca la "Traduceri" sa nu fie prea multi care citesc topicurile prea des... Sper sa rezolvi. Si multa sanatate si bunicului, si tie .
din padurii. iti multumesc mult si iti doresc numai bine.