Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... marirea pensiei de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

marirea pensiei de intretinere

buna va rog ajutatima cu o problema am divortat de fostul sot in anul 2011 si la cel moment a fost stabilita pensia de intretinere de 85 lei pentru fiecare minor, cu toate ca fostul sot a adus adeverite cu un venit mai mic de cat cel real el este angajat la patron,dar din noiembrie 2011 si-a trecut in cartea de munca ca lucreaza cu jumatate de norma si a venit cu adeverinta de 290 lei. Incepind cu anul 2012 salariu minim pe economie este de 700 lei. Intrebarea vreau sa depun actiunie de marire a cuantumului pensiei de intretinere se va tine cont de adeverinta prin care reiese ca lucreaza cu jumatate de norma sau de salariul minim pe economie in instanta va multumesc
Ar trebui sa se tina cont de salariul minim pe economie.
nu disperati! exista o solutie, sa incercati sa dovediti ca fraudeaza statul roman, ca de fapt lucreaza norma intreaga si este trecut in cartea de munca cu jumatate de norma! strangeti probe mai ales martori! SUCCES!
multumesc