Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general rectificare bilant?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

rectificare bilant?

Daca in bilantul care incheie anul fiscal 2011,nu s-a inregistrat Raportul de Evaluare al unei cladiri,se mai poate rectifica acesta?:((
Bilantul nu poate fi rectificat, odata depus nu se mai poate modifica.
Insa veti inregistra in anul 2012 omisiunea pe contul 1174 si veti explica in notele explicative pt anul 2012 aceasta situatie.