Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general semnare bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

semnare bilant

Salut. As vrea sa stiu daca bilantul, este obligatoriu sa fie semnat de administrator sau poate fi semnat si de directorul general care are 4o%din capitalul social?
Formularul de bilant are prima semnatura a administratorului. La intocmit se pot trece mai multe persoane dar administratorul poarta responsabilitatea semnarii si este obligatorie .