Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce fel de contract pot incheia cu un angajat care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce fel de contract pot incheia cu un angajat care solicita pensie pentru limita de varsta, insa doreste sa si munceasca?

In cazul in care as dori sa continui colaborarea cu un angajat care solicita pensie pentru limita de varsta ce fel de contract ar trebui sa inchei cu acesta?

Stiu ca, potrivit codului muncii, contractul individual de munca existent inceteaza de drept.

Multumesc!
Incheiati un nou contract de munca. Inceteaza de drept contractul de munca existent, prin urmare dispozitiile legale permit incheierea unui alt contract de munca.