Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... executare la firma suspendata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

executare la firma suspendata

Am o decizie de executare la o firma destul de prospera con form declaratiilor 2010 2009 si care s-a trecut in suspendare de activitate imediat( la circa 2 sapt ) dupa ce a fost emisa decizia.
Am fost cu executorul acolo dar pauza....nici nu s-a prezentat clientul...
mai are aceasta decizie obligatia de a face drept pentru care l-am reclamat pt nepunerea in aplicare a unei decizii..
Am 3 intrebari
1 Cum vad declaratia fiscala pe 2011
2 Cum se poate cere un control care sa ateste buna credinta a faptului ca actoivele si bunurile firmei si conturile sunt golite de buna credinta...
3 ce efect are plangerea penala vizavi de refuzul de a pune n aplicare o hotarare deoarece aceasta merge in nume propriu impotriva administartorului dar toata lumea imi spune ca inca nu s-a vazut nici un efect al unei astfel de plangeri...
refuzul nu este o infractiune decit daca este vorba de nerespectarea unei decizii judecatoresti privind un litigiu de munca (plata salarii, reintegrare), daca impotrivirea la executare se face prin violenta, daca se impiedica folosinta unui imobil detinutin baza deciziei judecatoresti (art 271 CP).
ce obiect are sentinta dvs?
in sentinta m-i se acorda drepturi salariale restante precum si reincadrarea si plata drepturilor salariale pana la reincadrare.
Ce imi sugerati sa fac?
puteti facre plingere penala si sa vedeti ce se intimpla. oricum nu aveti de ales, daca firma este suspendata atunci nu exista bunuri ce pot fi executate silit.