Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru

Buna seara,
Am deschis un punct de lucru pentru 3 luni de zile la mare. Am declarat la registrul comertului punctul de lucru, am obtinut autorizatia de la primarie, l-am declarat la administratia financiara. Intrebarea mea este:
Casa de marcat trebuie fiscalizata cu adresa punctului de lucru?
Eu am cod de comert ambulant si stiut fiind faptul ca memoria casei trebuie predata odata cu desfiintarea punctului de lucru , ma intreb daca nu pot folosi casa fiscalizata pe comert ambulant in aceste 3 luni?
Dupa fiscalizarea casei de marcat, trebuie sa va prezentati in maxim 24 de ore lucratoare la Administratia financiara de care apartine punctul de lucru, adica acolo unde se va folosi casa de marcat.