Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Daca am contract de munca incehiat pe domeniu media(in tv) si aceasta firma a intart in insolventa(deci mi-au trimis incetare a contractului), dar lucrez in acelasi loc si am continuat sa lucrez in acelasi loc cu drepturi de autor(de pe CIM incerc sa recuperez in instanta niste sume care m-i se cuvin,in fine), as avea voie sa inchei cu alta firma (alta televiziune)pe alt post in vreun altfel de contract?(aici sunt editor de imagine si la cealalta televiziune sa fiu operator? Daca da ce fel de contract se incheie tot Drepturi de autor sau colaborare???)
Vedeti ce clauze aveti inserate in contractul de drepturi de autor cu privire la desfasurarea de activitati la o alta televiziune ... daca nu exista nicio alta interdictie cu privire la acest lucru, atunci puteti incheia un nou c.i.m.