Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Actiune in constatare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Actiune in constatare

Actiune in constatarea nulitatii absolute a unei sentinte irevocabile
deoarece avocatul a semnat cererea actiunii fara sa depuna la dosar imputernicire avocateasca pentru reclamant eu fiind parat.
Deci , avocatul a depus cerere in anulare a somatiei de plata si a semnat " pentru SC x SRL avoct Ion Popescu" insa la dosar nu a depus imputernicire avocateasca, Instanta a admis cererea in anulare , si eu ma mai gandeam poate am o sansa sa pot sa fac "Actiune in constatarea " pentru ca cererea este facuta de catre o persoana fara drept de reprezentare neavand la dosar imputernicire din partea asc x aasrl
Stimat forumist,

Această acțiune pur și simplu nu există. În fapt dvs doriți un fel recurs neprocedural ridicând excepția lipsei calității de reprezentant. Din păcate pentru dvs, eu nu văd posibilă o cale de atac, în aceste condiții.

Cu stimă.