avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de risc maternal

Daca ma puteti ajuta: din ce luna se poate acorda concediu pentru risc maternal?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: sanducatanas , utilizator 19:30, 15 Mai 2012
Concediu de risc maternal se poate acorda unei salariate gravide, oricand de la data constatarii starii de graviditate si a riscului la care este expusa dar inainte de data solicitarii concediului de maternitate (prenatal); salariatele in discutie au dreptul la concediu de risc maternal, pe o perioada ce nu poate depasi 120 de zile
Multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii de acordare a concediului de risc maternal Mari1980 Mari1980 Buna ziua, Ma aflu in CCC pentru primul copil pana in luna decembrie 2011. Am rugamintea sa ma ajutati raspunzandu-mi la doua intrebari. Daca la finalizarea ... (vezi toată discuția)
Concediul de risc maternal paraschivanamaria paraschivanamaria sunt insarcinata in 15 saptamani; din sapt 9 beneficiez de concediu medical cu spitalizare. cei de la firma la care lucrez mi-au spus ca nu pot angaja pe ... (vezi toată discuția)
Concediul de maternitate sommyint sommyint Angajata are contract individual de munca din data de 28.08.2012. Acum este insarcinata. Ce drepturi are? (vezi toată discuția)