avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cabinet de consultaþii juridice
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cabinet de consultaþii juridice

cum pot să-mi deschid dacă ştie cineva
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 12:02, 17 Mai 2012
nu se poate. fie esti avocat fie esti consilier juridic. in al doilea caz, este obligatoriu sa fii angajat cu un contract de munca. in primul caz, vezi legea 51/1995

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stagiul de 2 ani este obligatoriu? csillah csillah Buna ziua! Am absolvit Facultatea de Drept si imediat dupa licenta ( in 2008)m-am angajat ca si consilier juridic la o societate comerciala. Este ... (vezi toată discuția)
2 ani stagiu - da, obligativitate inscriere in ccj - ba tudor9 tudor9 Buna ziua, Supun atentiei dvs. urmatorul aspect, rugandu-va a avea amabilitatea de a-mi formula raspunsuri obiective si de specilitate, privitor la ... (vezi toată discuția)
firma de consultanta juridica boggieuk boggieuk Vreau sa-mi faca o firma de consultanta juridica, imi pute-ti spune pasii care trebuie sa-i urmez si cam ce suma estimativ mi-ar trebui sa-mi pot deschide ... (vezi toată discuția)