avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce inseamna solutia data de instanta in cazul unui ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ce inseamna solutia data de instanta in cazul unui dosar de anulare p.v. de contraventie?

In plangerea contraventionala am facut referire la martorul asistent consemnata de politist in procesul verbal de contraventie, unde nu apare decat numele si CNP-ul acestuia. Nu am cum sa intru in posesia adresei acestuia. In acest caz instanta o sa anuleze proba cu martor si analizeaza dosarul doar pe baza documentelor prezentate de parti?
:rtfm:
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Decembrie 2008
digxxx, utilizator
Cel mai recent răspuns: andrei_pap87 , utilizator 13:08, 18 Decembrie 2008
Gabriela Pintea a scris:

Intra in obligatia partii care a propus martorii sa indice instantei domiciliul acestora!



am inteles,multumesc mult ptr raspuns!!! :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citare martori toy_story toy_story Buna ziua, Instanta ne-a solicitat sa aducem martori intr-un proces pe litigiu de munca, si ne-a solicitat expres lista in 5 zile. Ce se intampla daca nu o ... (vezi toată discuția)
Intampinare fara atasarea inscrisurilor FRD FRD Ce sanctiune rica parata in litigii de munca daca in intampinare trece decat generic in probatiune solicitam proba cu inscrisuri si proba cu martori. La ... (vezi toată discuția)
Renuntare al martor ramy84 ramy84 Societatea petenta a solicitat admiterea probei testimoniale. Martorul a fost citat, insa societatea nu mai considera utila aceasta proba in cadrul procesului. ... (vezi toată discuția)