Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce inseamna solutia data de instanta in cazul unui ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ce inseamna solutia data de instanta in cazul unui dosar de anulare p.v. de contraventie?

In plangerea contraventionala am facut referire la martorul asistent consemnata de politist in procesul verbal de contraventie, unde nu apare decat numele si CNP-ul acestuia. Nu am cum sa intru in posesia adresei acestuia. In acest caz instanta o sa anuleze proba cu martor si analizeaza dosarul doar pe baza documentelor prezentate de parti?
:rtfm:
digxxx, utilizator
Gabriela Pintea a scris:

Intra in obligatia partii care a propus martorii sa indice instantei domiciliul acestora!

am inteles,multumesc mult ptr raspuns!!! :)