Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... procedura falimetului simplu
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

procedura falimetului simplu

Buna ziua,
Am o societate care are aprox 6000 lei datorii la fisc, mu are bunuri si nici bai de recuperat, doresc sa o inchid prin procedura falimentului simplu. Care ar fi pasii de urmat, tre sa ma adresez unui lichidator sau pot sa ma duc singur cu cererea la tribunal?
va multumesc.
Ambele variante sunt posibile dar mai bine ar fi sa vorbiti cu un lichidator in prealabil