Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

carte funciara

buna ziua,
am o casa si nu am carte funciara.unde trebuie sa ma adresez pentru a se efectua masuratoarea curtii si a se intocmi cartea funciara?
multumesc,
Daca detineti documente care sa dovedeasca calitatea dvs de proprietar asupra imobilului,
adresati cerere oficiala la oficiul de cadastru si intabulare imobiliara responsabil locatiei respective