Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Extrasul de Cartea Funciara si Succesiunea - doresc ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Extrasul de Cartea Funciara si Succesiunea - doresc detalii

Buna ziua. As dori sa fac succesiunea la bunurile mostenite de la bunicul meu, decedat in anul 2000. Printre celelalte acte, am inteles ca imi trebuie si extrasul de carte funciara.
Mama mea are un extras de cand era bunicul in viata, cu putin inainte sa decedeze. M-ar interesa daca se poate folosi acela, sau este nevoie de unul nou post mortem?
In momentul dezbaterii succesiunii si daca bunul imobil din masa succesorala este intabulat se depune de catre notarul public care va dezbate succesiunea cerere de extras de informare la CF.
Va multumesc pentru informatie.