Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... marirea drepturilor salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

marirea drepturilor salariale

as dori si eu un exemplu de cerere pentru o marire de salariu
1. 991lei era deja cu 34,8%mai mare si decat salariul minim pt. functia de asistent principal,respectiv 734lei,deci nu erau obligati sa va acorde o marire.asa dupa cum am intuit de altfel.

2.Depinde de salariul din 2009 al colegelor,se poate ca se va aplica acelasi rationament ca si in cazul dvs.

3.O cerere de marire acum nu are niciun suport legal ,deci nu are sens sa insistati.
Va multumesc!