avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... marirea drepturilor salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

marirea drepturilor salariale

as dori si eu un exemplu de cerere pentru o marire de salariu
Cel mai recent răspuns: clava , utilizator 23:38, 19 Mai 2012
1. 991lei era deja cu 34,8%mai mare si decat salariul minim pt. functia de asistent principal,respectiv 734lei,deci nu erau obligati sa va acorde o marire.asa dupa cum am intuit de altfel.

2.Depinde de salariul din 2009 al colegelor,se poate ca se va aplica acelasi rationament ca si in cazul dvs.

3.O cerere de marire acum nu are niciun suport legal ,deci nu are sens sa insistati.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale, asistent medical principal cu studii superioare ramunna ramunna Buna ziua. Sunt asistenta la obstetrica ginecologie cu grad principal. Din anul 2001 ocup functia de asistenta sefa iar vechimea totala in munca este de 33 ... (vezi toată discuția)
Promovarea in clasa a functionarilor publici iuliapip iuliapip sunt angajata in cadrul unei instituii publice, unde mi-am depus cerere pentru transformarea postului de pe studii medii pe studii superioare, avand in vedere ... (vezi toată discuția)