Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Programul Work and Travel USA
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Programul Work and Travel USA

Am o problema, de curand am aflat de existenta unei noi legi ce ii impiedica pe studenti sa plece cu programul work and travel usa pe joburi gen parc de distractii. Anul trecut am fost in Sua cu acest program la un parc de distractii si anul acesta angajatorul mi-a oferit sansa de a lucra din nou ptr. el, insa ma tem ca as putea avea probleme si ambasada sa nu ma accepte cu acest gen de job. Va multumesc.
Schimbarile legislative din SUA referitor la acest program vi le pot spune Ambasada SUA sau le puteti vedea pe [ link extern ]
Alexandru Munteanu, Avocat