Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... model memoriu pentru judecata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

model memoriu pentru judecata

Buna ziua. Va rog daca a-ti putea sa ma ajutati cu un model de memoriu. Am un proces in desfasurare si as dori sa prezint instantei o hartie cu rugamintea de a modifica sentinta primita si sa alatur alte sentinte din alte dosare. Va multumesc.
dosarul este in apel, obiectul dosarului: infractiuni la regimul vamal, sentinta data este cu executare si as dori schimbarea acesteia in suspendare, inculpatii din dosarul ,,mama'' au o sentinta cu suspendare (capul retelei), iar cei care au fost platiti de acesta pentru a-l ajuta au sentinta cu executare
Doresc să cunosc un model de formular pentru memoriu la judecată mersi
Nu exista modele doamna, se scrie o foaie corect dpdv gramaticat si care sa reflecte doleantele ...
Modelul indicat de @ynocentta, este ok. Folositi acel model. Succes !