Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cerere vizita minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cerere vizita minor

Eu am divortat de fosta sotie.
Aceasta domiciliaza in Judetul Olt, iar eu in Judetul Caras-Severin.
Doresc sa depun o cerere pentru vizita minor
Unde trebuie sa depun aceasta cerere? Olt sau Caras-Severin?
Cerea se depune la instanta de la dominiliul minorului
Competenta este judecatoria in a carei raza teritoriala domicilieaza paratul.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat