Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale la cumulul de functii, la acelasi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale la cumulul de functii, la acelasi angajator

Lucrez cu norma intrega pe postul de secretar de scoala si beneficiez in conditiile legii de urmatoarele sporuri :spor fidelitate, spor vechime.Cumulez pe perioada determinata(titularul este in CIC) si 0,5 norma de contabil in aceeasi uninitate .Pentru aceasta din urma nbeneficiez procentual si proportional de sporurile pe care le am la functia de baza?
Cumulul in baza a ce act il efectuati?
Probabil aveti incheiat un cim pt. functia de baza de secretara si inca un cim,pt. functia de contabil,cu fractiune de norma ,cumul .
In acest caz,salariul stabilt si sporurile corespunzatoare acordate pt. functia cumulata sunt cele aferente fc. de contabil ,proportional cu timpul lucrat,si nu salariul si sporurile primite pt. functia de baza,respectiv secretara.