Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajata care nu s-a mai prezentat dupa incetarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajata care nu s-a mai prezentat dupa incetarea suspendarii (crestere copil)si nu mai poate fi gasita

Avem o angajata careia i-a incetat suspendarea CIM ( crestere copil)in data de 30 aprilie. Nu a dat nici un semn pana acum, nu reusim sa o gasim. Ce putem face in aceasta situatie. Cum ii putem inceta CIM?
Exista posibilitatea ca anagajtorul sa constate incetarea suspendarii .. in acest caz poate emite o decizie de incetare a suspendarii si apoi sa emita o convocare pentru absente nemotivate ..
~ Conținut șters la cerere ~