avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

intabulare

As vrea sa stiu cat ar costa trecerea unui apartament de pe firma pe persoana fizica.
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 20:27, 23 Mai 2012
Trecerea asa cum spuneti dvs este un contract si costa in functie de bunul imobil care se vinde, conform grilei de expertiza imobiliara notariala, in functie de zona, de imobil -apartament sau/si teren- de anul construirii, finisaje....
Mergeti la un notar sa va faca calcule, onorariu, taxa de intabulare 0,15% din valoarea de expertiza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil laura_agapy laura_agapy As dori sa stiu cat ar costa actele de vanzare- cumparare la notariat daca mama mea imi vinde mie casa. Casa are 80 mp iar terenul 187 mp. Ma gandesc ca poate ... (vezi toată discuția)
Drept civil mostenire nedelcu catalin nedelcu catalin buna ziua! Vreu sa-mi trec si eu mostenirea de la parintii mei care sunt in viata pe numele meu.avand in vedere ca fratii mei sa nu aiba pretentii la ea mai ... (vezi toată discuția)
Cumpararea unei case crystyyy83 crystyyy83 buna ziua, as vrea sa stiu si eu ,daca se poate, la o casa in valoare de 36000 de euro cit m-ar costa notarul ? (vezi toată discuția)