Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

intabulare

As vrea sa stiu cat ar costa trecerea unui apartament de pe firma pe persoana fizica.
Trecerea asa cum spuneti dvs este un contract si costa in functie de bunul imobil care se vinde, conform grilei de expertiza imobiliara notariala, in functie de zona, de imobil -apartament sau/si teren- de anul construirii, finisaje....
Mergeti la un notar sa va faca calcule, onorariu, taxa de intabulare 0,15% din valoarea de expertiza.