Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... suspendare judecata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

suspendare judecata

speta mea e cam asa:
la o somatie de plata s-a dispus suspendarea cauzei conf.242 cpc pt lipsa partilor. Pe portal scrie asa :suspenda judecata. cu recurs pe toata durata suspendarii.

intrebarea mea este: ce recurs/la ce ??? nu ar trebui sa fac o cerere de repunere pe rol??
Recursul se poate face pe toata durata suspendarii, impotriva incheierii de sedinta prin care s-a dispus suspendarea de catre partea nemultumita de aceasta masura, pe care o considera nelegala.
In caz contrar, partea care are interes sa se judece aceasta cauza face o cerere de repunere pe rol.
am inteles. Multumesc.
Deci e de ajuns sa formulez o cerere de repunere pe rol.