Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de prima inmatriculare

As dori sa stiu daca un proces pentru recuperarea acestei taxe dureaza mai mult de sase luni .Multumesc
Nu stiu in alte localitati dar in Bucuresti va pot spune din experienta ca primul termen depaseste un an,intrati pe portalul instantelor si verificati la Tribunal.
Depinde de gradul de incarcare a Tribunalului unde veti depune actiunea. Daca de exemplu veti depune la Tribunalul Bucuresti veti avea un prim termen in septembrie anul viitor ...in principiu daca procedura este completa si toate actele de procedura au fost comunicate pana la primul termen...dosarul va fi in stare de judecata
Florea Ana-Maria Cabinet de Avocat , Avocat
Septembrie 2013 dmna avocat.