avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA

Buna ziua,
Mi-am infiintat un pfa pe 14.04.2012 cu niste tonomate de cafea.
As dori sa stiu daca trebuie sa declar ceva acuma si ce anume ?(220)
Si vroiam sa va mai intreb daca trebuie si casa de marcat?

Va multumesc
Ultima modificare: Vineri, 25 Mai 2012
talmacel, utilizator
Cel mai recent răspuns: georgettegan , utilizator 17:52, 25 Mai 2012
Din cunostintele mele va spun ca trebuie depusa declaratia 200 deocamdata ,cu veniturile, cheltuielie si profitul estimat pentru stabilirea impozitului. Declaratia 220 se va depune pana la 15 mai anul viitor cu realizarile pe baza registrului de casa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Liberul profesionist kriss2304 kriss2304 Buna ziua! Am o intrebare legata de calitatea de liber profesionist. Am inteles ca exista mai multe diferente intre liberul profesionist si PFA, in sensul ca ... (vezi toată discuția)
Plata contributie cas gmd-mihai gmd-mihai La data de 24.10.2013 am inceput demersurile pentru infiintarea unei intreprinderi familiale. Am ridicat certificatul de inregistrare de la Registrul ... (vezi toată discuția)
Declaratii valentina370 valentina370 Buna ziua detin o intreprindere individuala platitoare de tva pe care functioneaza de curand un magazin alimentar am depus la infiintare, acum 2 luni, ... (vezi toată discuția)