Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA

Buna ziua,
Mi-am infiintat un pfa pe 14.04.2012 cu niste tonomate de cafea.
As dori sa stiu daca trebuie sa declar ceva acuma si ce anume ?(220)
Si vroiam sa va mai intreb daca trebuie si casa de marcat?

Va multumesc
talmacel, utilizator
Din cunostintele mele va spun ca trebuie depusa declaratia 200 deocamdata ,cu veniturile, cheltuielie si profitul estimat pentru stabilirea impozitului. Declaratia 220 se va depune pana la 15 mai anul viitor cu realizarile pe baza registrului de casa.