Forum Discuţii juridice Executare silită incuviintarea executarii silite sau nu?
Discuție deschisă în Executare silită

incuviintarea executarii silite sau nu?

Buna seara.
Va rog lamuriti-ma si pe mine in legatura cu un aspect.
In stituatia in care exista o hotarare judecatoreasca irevocabila si executorie de drept in cazul de fata, pentru ca e voba de o hotarare privind stabilirea pensiei de intretinere, .......mai e necesar ca executorul judecatoresc sa ceara incuviintarea executarii silite?
Da, aceasta este procedura punerii in executare a sentintei pe care trebuie sa o urmeze executorul judecatoresc.
Multumesc!