Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Regulamentul de aplicare al legii 23/1969
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Regulamentul de aplicare al legii 23/1969

Am nevoie dupa cum zice si titlul de regulamentul de aplicare al legii 23/1969 privind executarea pedepselor si nu reusesc sa il gasesc. Daca ma poate ajuta cineva cat mai repede cu o informatie, i-as fi foarte recunoscator.
Va multumesc!
Acum este in vigoare Legea 275/2006, privind executarea pedepselor privative de libertate, Legea 23/1969 fiind abrogata.
Nu stiu si nu cred ca veti gasi acel regulament de aplicare al legii mentionate, , intrucat, se pare ca nu a fost publicat, acesta avand un caracter ,,secret,,.
nu exista si nu a existat un regulament de aplicare a legii 23/1969 .erau doar niste decizii si ordine ale ministrilor(M.I. sau M.J. functie de cine apartinea D.G.P-ul)
acum exista legea 275/2006 care a abrogat legea 23 si mai exista si regulamentul de aplicare a legii (H.G.1897/2006)