Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legea executarii pedepselor - ce lege se aplica in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legea executarii pedepselor - ce lege se aplica in penitenciare

legea 254/2013 privind executarea pedepselor este in vigoare , dar in penitenciare se aplica Regulamentul de apliare al legii 275/2006 , lege care a fost abrogata prin intrarea in vigoare a legii254/2013. e legal sa functioneze o institutie dupa un regulament al unei legi abrogate ??
Buna seara!

La data de 01-feb-2014 Legea 275/2006 a fost abrogata de Art. 190, litera B. din titlul VII din Legea 254/2013.

Cu stima.
asta stiam si eu , dar la intrabare nu ati raspuns
Sigur ca este nelegal.
si atunci toate penitenciarele din tara asta functioneaza ilegal....domnilor....in ce lume traim ??