Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare debit curier \"abuz de incredere\"
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare debit curier "abuz de incredere"

Curierul are ca atributii in fisa postului livrarea de marfa si incasarea contavalorii acesteia. Acesta ar fi trebuit sa returneze banii la firma in baza unui decont., dar cei care trebuiau sa verifice corectitudinea decontului nu au facut-o in mod foarte constiincios drept urmare am ajuns la o paguba de 30.000 ron.

Cautam avocat care sa se ocupe de depunerea plangerii la politie/politia economica si pastrarea legaturii cu acestia in vederea recuperarii debitului.

De asemenea ar mai exista niste sume de recuperat de la cateva firme la care am livrat marfa si cu care avem contract in suma de 50.000 ron .
Atunci cum si de unde angajez un avocat ?