Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu firma la domiciliu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu firma la domiciliu

Am inchiriat - pe baza de contract - un apartament ,unei persoane fizice ,avind destinatia de locuinta . Chiriasul , care are un SRL , solicita acuma sa-l las sa mute sediul firmei in apartamentul in care sta cu chirie. Desigur ca , in cazul in care voi accepta , vom face un act aditional la contract , in care voi mentiona tot ce va fi necesar in noua varianta . Rugamintea mea este de a mi se explica care sunt implicatiile in noua situatie , inclusiv in momentul incheierii contractului de inchiriere - indiferent de motiv - si daca revenirea la statutul de "locuinta " imi va crea probleme .
Cu deosebite multumiri..
Nu exista nici-o implicatie negativa pentru dvs. In momentul terminarii contractului firma trebuie sa-si gaseasca alt sediu daca nu vrea sa fie desfiintata din lipsa sediu.