Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere punct de lucru

Buna ziua,

Va rog mult sa-mi spuneti si mie, as vrea sa-mi deschid un salon de infrumusetare si urmeaza sa deschid punctul de lucru intr-un spatiu pe care l-am inchiriat.

1. Ce acte mi se cer la Registru Comertului pentru deschiderea punctului de lucru?

2. Pentru salon imi trebuie obligatoriu sa am sertar de bani si seif ?

Multumesc anticipat!

Trebuie sa redactati o hotarare a asociatilor prin care deschideti punctul de lucru la adresa............., incepand cu data de.................., specificati activitatile care se vor desfasura la punctul de lucru, contor de cuvinte al acestei hotarari, contractul de inchiriere, extras CF al spatiului, cerere si declaratie tip (pe care le gasiti la ORC.)
Multumesc,

Pentru a 2-a intrebare, imi poate raspunde cineva va rog ?