Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL-D cu sediul social la adresa unui ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL-D cu sediul social la adresa unui cabinet de avocatura

Buna seara,

Am o nelamurire. Ce dezavantaje ar avea o SRL-D in cazul in care o voi infiinta cu sediul social la un cabinet de avocatura. Am inteles ca legea permite acest lucru, dar exista ceva dezavantaje.
Mentionez ca voi aplica si in cadrul programului AIPPIMM.

Cu stima
Puteti sa aveti sediul pentru o perioada de timp limitata la cabinetul unui avocat(un an), dupa aceea urmand sa schimbati sediul in alta parte, aceasta procedura urmand sa va scoata din buzunar vreo 500-600 ron.