Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma

Buna seara
Asi dori sa deschid un magazin mixt si o florarie, rulajul nu o sa fie mare ca sunt intr-un oras mic. O sa am nevoie de angajati(2). Intrbarea mea este ce fel de firma trebuie sa deschis sau care e in avantaj daca nu o sa am venituri foare mari?
O seara buna
Cheltuielile in cazul in care veti avea salariati sunt aceleasi. Parerea mea este sa infiintati un SRL. Daca aveti calificare in domeniul pe care vreti sa il autorizati, puteti deschide PFA.
Am terminat Finate Banci.
Am inteles ca la PFA nu poti angaja, asa ca ramane SRL, de florarie vreau sa ma ocup eu dar la magazin o sa am angajat.
Multumesc pt raspuns
Pe PFA puteti angaja terte persoane, conform OUG 46/2011.
Va invit sa urmariti aceasta emisiune realizata de AvocatNet despre activitatea PFA.
www.avocatnet.ro/content/art...