Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Documente necesare in instanta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Documente necesare in instanta

buna ziua
ce documente ar fi necesare pentru a putea da in judecata un locatar pentru recuperarea datoriilor acumulate la intretinere?

cu stima
buna ziua . ma puteti lamuri cum e cu chemarea in judecata pe cale de ordonanta presidentiala a unuia dintre proprietari care are restante mari fata de asociatie ???
avem in asociatie restantieri si am convenit sa facem somatii si daca in 15 zile nu platesc sa-i dam in judecata.

chemarea in judecata pe cale de ordonanta presidentiala permite oprirea utilitatileor doar in apart cu probleme?
multumesc