Forum Discuţii juridice Executare silită onorariile executorilor judecatoresti
Discuție deschisă în Executare silită

onorariile executorilor judecatoresti

Onorariile executorilor judecatoresti prevazute in legea 151/2011 au si TVA-ul aplicat?
Onorariile stabilite de art.39 din Legea 188/2000 nu includ TVA pentru ca sunt 2 categorii de executori judecatoresti:
1.cei care platesc TVA si care va vor calcula, pe langa onorariu si acest TVA
2. cei care nu platesc TVA si va vor lua strict sumele prevazute in lege.