Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare concediu odihna dupa reintegrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare concediu odihna dupa reintegrare

Buna ziua,
Printr-o decizie a Curtii de Apel Bucuresti am fost obligati la reintegrarea unui salariat si la plata drepturilor salariale din martie 2010 pana la reintegrarea efectiva.
In data de 5 august 2011, l-am reintegrat si i-am platit acestuia drepturile salarile la care am fost obligati.
In anul 2012, salariatul a depus o cerere prin care solicita acordarea concediului de odihna aferent anilor 2010 si 2011 motivat de faptul ca trebuie sa beneficieze de toate drepturile pe care le avea daca nu ar fi fost concediat.
Este posibil ca acesta sa mai beneficieze in anul 2012 de concediul de odihna pentru anii 2010 si 2011, desi in perioada respectiva el nu a prestat pentru mine niciun fel de munca?
Avand in vedere efectele juridice ale principiului "restitutio in integrum", salariatul va beneficia de CO aferent acelei perioade.