Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia pentru cresterea copilului

Buna ziua ,am si eu o intrebare,sunt insarcinata,am avut concediu fara plata 3 luni,ma reantorc la locul de munca si as dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului in ciuda ascestui concediu fara plata?
Va multumesc mult.
buna ziua.vroiam si eu sa stiu dak am cate 4 ore p 2 contracte de munk, a 320 lei fiecare salariu p carte ,se calculeaza ceva pt indemnizatie?
1. Pentru indemnizatia pentru CCC se iau in calcul toate veniturile profesionale impozabile pe care le aveti in cele 12 luni premergatoare nasterii copilului.

2. Se iau in calcul toate contractele individuale de munca indiferent ca sunt cu part-time sau cu program normal de lucru.
]