Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Am fost angajat si am iesit la pensie. Cum se procedeaza pentru recalcularea valorii pensiei alimentare?
Actiune in instanta in reducerea cuantumului pensiei de intretinere avand la baza decizia de pensionare.
Sau... va intelegeti amiabil cu cealalta parte.