Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conventie pentru angajarea unui absolvent de liceu, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conventie pentru angajarea unui absolvent de liceu, subventie refuzata la plata

Am angajat un absolvent de liceu in data de 01.10.2010. AJOFM-ul a aprobat conventia cu data de 07.02.2011. Pentru luna februarie si martie 2012 am depus documentele la AJOFM ca in fiecare luna pentru pontaj normal. A fost refuzata la plata subventia pe aceste luni. Este corect? Nu aveam dreptul la 18 luni de subventie incepand cu data de 07.02.2011?
simona201268, utilizator
1. Daca a fost aprobata conventia incheiata cu AJOFM nu va poate refuza plata subventiei.
- Banuiesc ca nu au fonduri si intarzie plata.

2. Mergeti la AJOFM si cereti explicatii privind neplata subventiei.