avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conventie pentru angajarea unui absolvent de liceu, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conventie pentru angajarea unui absolvent de liceu, subventie refuzata la plata

Am angajat un absolvent de liceu in data de 01.10.2010. AJOFM-ul a aprobat conventia cu data de 07.02.2011. Pentru luna februarie si martie 2012 am depus documentele la AJOFM ca in fiecare luna pentru pontaj normal. A fost refuzata la plata subventia pe aceste luni. Este corect? Nu aveam dreptul la 18 luni de subventie incepand cu data de 07.02.2011?
Ultima modificare: Vineri, 1 Iunie 2012
simona201268, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:30, 1 Iunie 2012
1. Daca a fost aprobata conventia incheiata cu AJOFM nu va poate refuza plata subventiei.
- Banuiesc ca nu au fonduri si intarzie plata.

2. Mergeti la AJOFM si cereti explicatii privind neplata subventiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neplata de catre itm a sumelor cuvenite conform art80 lg76/2002 anonim1607 anonim1607 Buna ziua, Sunt medic de familie,pfa,si,in februarie,am incadrat in conditiile legii,un absolvent de scoala postliceala sanitara,din somaj.Am inteles ... (vezi toată discuția)
Angajare absolventi de liceu stromatis stromatis in data de 15.01.2014 am angajat direct din somaj un absolvent din liceu cu toate demersurile necesare pentru a incheia cu AJOFM Mehedinti conventia ca firma ... (vezi toată discuția)
Rog ajutor-conventie somaj! confidus confidus Buna ziua! Va cer ajutorul intr-un caz destul de \'nefericit\' in legatura cu o conventie de somaj, incheiata cu AJOFM, pentru o persoana absolventa de studii ... (vezi toată discuția)