Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare absolventi de liceu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare absolventi de liceu

in data de 15.01.2014 am angajat direct din somaj un absolvent din liceu cu toate demersurile necesare pentru a incheia cu AJOFM Mehedinti conventia ca firma noastra sa primeasca acea subventie. Dupa ce i-am incheiat contractul de munca si am mers la sediul AJFOM sa incheiem conventia respectiva, am avut o surpriza, nu se poate semna aceasta conventie deoarece nu sunt fonduri si sa mai asteptam pana in luna februarie.
As dori sa stiu cum trebuie sa procedam pentru-ca mie mi se pare ca este o descurajare sa incheiem aceste conventii. Va multumesc!
stromatis, utilizator
Conventia trebuie incheiata, chiar daca nu sunt fonduri asa cum se sustine de catre AJOFM.

Depuneti o sesizare la ANOFM sau la Ministerul Muncii.
ANOFM - Email de contact: anofm@anofm.ro

Ministerul Muncii - E-mail : relatiicupublicul@mmuncii.ro
multumesc pentru raspuns freeelis