Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere

Am si eu o problema la locul de munca "scumpul meu sef" nu doreste sa imi dea zile libere asa cum l-am rugat si eu(tinand cont k de o luna ii tot amintesc si tot imi zice k o sa se rezolve )dar vad k nu ma ia in seama de loc. ce este de facut ?cui ma pot adresa?
Nu este obligatoriu sa va motivati cererea de demisie .. dar daca doriti, puteti face aceasta mentiune.
Ce pot face in cazul in care demisia dat de mine nu este aceeasi cu cea care ajunge la sediu firmei, adica daca este modificata? Va mutumesc!
NImeni nu are cum sa va modifice cererea de demisie .. in caz contrar, il puteti acuza de fals in inscrisuri sub semnatura privata., situatie in care decizia de incetare a c.i.m. poate fi anulata de catre instanta la solicitarea dvs.