Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Examen Barou 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Examen Barou 2012

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu o informatie: unde gasesc detalii despre materiile din care se da examenul de admitere in Barou? Va multumesc
la baroul unde vrei sa te inscri sau pe site UNBR daca au fost afisate
cel mai bine mergi la baroul unde vrei sa te inscri si vei obtine relatii de acolo
octaviana86 a scris:

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu o informatie: unde gasesc detalii despre materiile din care se da examenul de admitere in Barou? Va multumesc

Examenul de admitere in barou se va sustine din urmatoarele discipline: Organizarea si exercitarea profesiei de avocat,Drept Civil,Drept procesual civil,Drept penal si drept procesual penal.
Mai multe detalii despre examen gasiti aici:

[ link extern ]