Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... examen primire in barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

examen primire in barou

as vrea sa stiu care sunt materiile optionale pt examen, inca nu m-am inscris
:sorry:optional este doar sa te inscrii sau nu.....
Se da examen acum in septembrie pe data de 9-IX ,asa ca trebuie sa mergi la tine la barou si sa intrebi materiile optionale pentru examen si ce acte iti trebuie la inscriere.
nu exista materii optionale la admitere. numai la def.
materiile pentru admitere sunt: organizare (L51); Dr. civil, Dr. penal, Dr.Pr. civil, Dr.Pr. penal, toate 5 sunt probe scrise cu subiecte unice la nivel national (probabil...) metodologia se va anunta cu 30 zile inainte adica zilele urmatoare.
bafta
Alex Chiciu, Avocat
Alex, te rog sa ne mai ajuti cu o informatie: stii cumva si unde se va publica aceasta metodolgie? Daca se publica pe site-ul unbr, la ce subdomeniu?! Am vazut ca pentru anii trecuti nu apare metodologia la examenul de admitere.
Multumim anticipat.
nu stiu....o sa apara si pe baroul bucuresti cred....cel putin pentru bucuresti...