Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat timp poti circula in Romania cu o masina ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat timp poti circula in Romania cu o masina inmatriculata in alt stat?

o persoana cetatean roman dar care are domiciliul in alta tara ,detine o masina inmatriculata in franta .Cat timp poate circula in romania fara ao inmatricula ?Poate sa o conduca si alta persoana ?
Macsim 90 de zile.
Masina poate fi condusa de orice detinator de permis valabil si conform categoriei autoturismului daca are procura notariala sau proprietarul este in masina,sau au aceasi adresa de domiciliu.
maxim 90 de zile daca exista un contract de vanzare cumparare!!!!! e o mare diferenta asa ca nu mai raspunde daca nu sti!si se scrie cu x nu cu cs .esti rezident ssi detii o masina asa co poti circula in toata europa oricand doresti si cat timp vrei asa ca stai linistit ca nu pot intrzice un drept european si anume dreptul la libera circulatie~