Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... asistent manager fara studii medii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

asistent manager fara studii medii

Buna ziua,

Am un angajat in firma caruia vreau sa ii schimb functia, as vrea sa il incadrez ca asistent manager dar nu are bac-ul luat (are o scoala profesionala)....se mai poate face calificarea la locul de munca sau pe acest post nu se poate fara studii medii?
Conditia minima pentru a ocupa acest post este de studii medii.
334303 Asistent manager
Puteti sa-i oferiti un post de functionar administrativ pentru care nu este nevoie de studii medii absolvite cu diploma.
Pentru o astfel de functie se poate angaja o astfel de persoana ..
Multumesc frumos pt raspunsuri.

Nu am inteles al doilea raspuns, deci cel mai bine ar fi sa il trec functionar administrativ, pt ca nu are liceul terminat, multumesc.
Si pentru functionarul administrativ se cer studii medii , daca ne luam dupa standardul ocupational ... Exercitarea oricărei ocupaţii necesită un anumit traseu de educaţie sau training finalizat printr-o calificare. Conform Cadrului European al Calificărilor (EQF) există 8 niveluri de calificare (N1-N8). ..... pentru aceasta functie nivelul este N4, studii medii.