Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Nu se retin?|
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Nu se retin?|

Pentru restante salariale nu se retine "contributia la sanatate"?
in oct. 20008 "s-a dat legea 221"
in feb.2009 angajatul intra in concediu medical...pana in august 2010
se deschide proces....se castiga plata diferentelor salariale pentru perioada oct. 2008- 31 decembrie 2009
indemnizatia de concediu medical este calculata in functie de ultimele 6 luni ...deci ogic ar fi sa beneficieze si de o diferente banesti mai mari calculate in functie de salariul castigat in instanta pentru perioada oct. 2008- feb 2009