Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale inchidere contract de inchiriere locuinta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

inchidere contract de inchiriere locuinta

buna ziua.

va rog sa-mi spuneti care este procedura prin care se poate inchide un contract de inchiriere locuinta, cu acordul ambelor parti.
este necesar un act aditional pe langa o eventuala cerere la administratia finaciara ?

multumesc mult.
In situatia in care contractul de locatiune a fost inregistrat la autoritatea fiscala,cu ocazia rezilerii acestuia,locatorului proprietar ii revine dreptul sa informeze oficial autoritatea fiscala despre rezilerea contractului
contractul a fost inregistrat la administratia financiara.
mai este necesar un act aditional intre proprietar si chirias prin care se va inchide acest contract sau este suficienta notificarea AF de catre proprietar ?

multumesc mult.