Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recurs rectificare c.f.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recurs rectificare c.f.

Bună ziua !Întrebare- se poate dispune radierea dreptului de proprietate de către instanță ( Curtea de Apel),dacă proprietarul a fost în imposibilitatea( nevăzătoare,nedeplasabilă)de a cere o asemenea acțiune la O.C.P.I.sau să își exprime voința în scris ? Ce este de făcut dacă instanța a decis - ,, Dispune radierea dreptului de proprietate din C.F,, și dacă mai poate fi atacată aceasta decizie dată de C.A. ca irevocabilă ?! Menționez că nu mai sunt cereri de insctieri în C.F. a altor persoane .
Cu stimă !
Daca hotararea este irevocabila,eventual titularul dreptului de proprietate,are varinata sa promoveze cale de atac extraordinara,respectiv contestatie in anulare sau revizuirea hotararii