Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... inchisoare pt neplata credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

inchisoare pt neplata credit

buna ziua am si eu de o firma de recuperatori de platit 2700 ultima hartie la de la ei a fost acum 2 luni ca ma convoaca la ei la sediu de atunci nici o hartie.pot sa fac inchisoare daca nu am de unde plati?(asa mia zis cineva ca pot face inchisoare da eu stiu ca iti pune oprire pe venit nu?)
Nu faceti inchisoare doar ca nu puteti plati o datorie. Executorul jud va pune poprire pe 1/3 din salariu
multumesc frumos da pe materninate nu se poate pune oprire nu?
Nu, indemnizatia de crestere a copilului nu poate fi poprita pt niciun fel de datorii
multumesc