avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dreptul familiei - partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dreptul familiei - partaj

Am cumparat un spatiu comercial in 1999 si l-am inchiriat in 2006.. In 2007 m-am casatorit si in 2011 am divortat.
Este spatiul comercial BUN PROPRIU?
Dar CHIRIA a pentru spatiul comercial respectiv?

In 17 mai 2011 am introdus actiunea de divort iar in iunie 2011 am vandut spatiul comercial. Banii obtinuti sunt BUN PROPRIU ? Mentionez ca divortul s-a pronuntat la 1 nov.2011 si comunitatea de bunuri nu este inca lichidata.

Cu stima, george_lmg
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:45, 12 Iunie 2012
Interventie moderator

Va rog, nu deschideti subiect nou pe aceeasi tema pentru fiecare intrebare legata de partaj, v-am mai sters un subiect azi din acelasi motiv. Continuati subiectele incepute de dvs pe tema partajului.
Legat de acel spatiu, ati mai deschis subiectul din link, continuati-l, multumesc.
www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Marți, 12 Iunie 2012
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre intreprinderea familiala alinutza9 alinutza9 Va rog sa-mi spuneti daca o intreprindere familiala poate avea mai multe puncte de lucru.Daca da,trebuie ca acestea sa fie declarate la infiintare sau este ... (vezi toată discuția)
Camere de luat vederi in sala de mese ionelbv ionelbv am citit Legea 333/2003, dar nu am descoperit daca e legal sau ilegal instalarea unei camere de luat vederi in sala de mese. Rugamintea mea este sa imi spuna ... (vezi toată discuția)
Model optiune referitoare la durata concediului crestere copil anakarenina1 anakarenina1 Buna ziua , Exista vreun model pentru optiunea referitoare la durata CIC? Dar un termen legal de depunere a acestei optiuni exista ? Multumesc, (vezi toată discuția)