Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dreptul familiei - partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dreptul familiei - partaj

Am cumparat un spatiu comercial in 1999 si l-am inchiriat in 2006.. In 2007 m-am casatorit si in 2011 am divortat.
Este spatiul comercial BUN PROPRIU?
Dar CHIRIA a pentru spatiul comercial respectiv?

In 17 mai 2011 am introdus actiunea de divort iar in iunie 2011 am vandut spatiul comercial. Banii obtinuti sunt BUN PROPRIU ? Mentionez ca divortul s-a pronuntat la 1 nov.2011 si comunitatea de bunuri nu este inca lichidata.

Cu stima, george_lmg
Interventie moderator

Va rog, nu deschideti subiect nou pe aceeasi tema pentru fiecare intrebare legata de partaj, v-am mai sters un subiect azi din acelasi motiv. Continuati subiectele incepute de dvs pe tema partajului.
Legat de acel spatiu, ati mai deschis subiectul din link, continuati-l, multumesc.
www.avocatnet.ro/content/for...
gi-jane2, moderator